Regeneracja Wtryskiwaczy

W pojazdach posiadających silnik Diesla, należy zadbać, aby regeneracja wtryskiwaczy była systematycznie przeprowadzana. Warto zaznaczyć, że przyczyn ich uszkodzenia może być kilka. Jedną z najczęstszych jest słabej jakości paliwo. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, małe kamyczki czy inne płyny, które dostaną się do oleju napędowego, doprowadzają do uszkodzenia części pomp wtryskowych. Dlatego jakość paliwa ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o prawidłową pracę całego układu. Zdarza się, że przyczyną usterek jest również pompa wysokiego ciśnienia, która może się łuszczyć i emitować pył metaliczny. Często doprowadza on do uszkodzenia wtryskiwaczy. Nieprawidłowości mogą spowodować również wspomniane wcześniej zanieczyszczenia w układzie: kurz, pył czy błoto, które dostają się poprzez, między innymi uszkodzony zbiornik paliwa. Regeneracja pomp wtryskowych podzielona jest na kilka etapów.

Pompowtryskiwacze stosowane głównie przez grupę Volkswagena są juz na rynku od 20 lat. To sprawia że te pojazdy mają już ogromne przebiegi i nie zawsze silniki te działają idealnie. Główne objawy uszkodzenia naszego pompowtryskiwacza to nierówna praca silnika, biały gryzący dym, problemy z uruchomieniem silnika, spadek mocy czy zwiększone zużycie paliwa.

Posiadamy duże doświadczenie w naprawie pompowtryskiwaczy aut osobowych jak i ciężarowych. Dysponujemy sprzętem który umożliwia precyzyjne, a co najważniejsze wiarygodne testowanie dawek  jak i BIP-u.regeneracja wtryskiwaczy dolnośląskie

 

Po dokładnym testowaniu, ocenie stanu pompowtryskiwacza i decyzji klienta następuje proces regeneracji.Każdy pompowtryskiwacz jest rozbierany  i czyszczony w myjce ultradźwiękowej.

Następnie elementy zostają poddane oględzinom w celu znalezienia zużytych, uszkodzonych miejsc.Gniazdo zaworu

element wtryskiwacza

Iglica zaworu

Wszystkie zużyte , uszkodzone lub niesprawne elementy są wymieniane.

Kolejnym etapem jest testowanie rozpylacza oraz ustawienie ciśnień otwarcia. Po tym sprawdzane są wszystkie wymiary które są niezmiernie ważne do prawidłowego działania całego podzespołu.

regeneracja wtryskiwaczy dolny śląsk

Ostatnim etapem jest ponowne sprawdzenie pompowtryskiwacza na stanowisku probierczym oraz ewentualna jego regulacja.

Test potwierdzony jest wydrukiem.

regeneracja pomp wtryskowych dolnośląskie

Pamiętaj! Nie czekaj z naprawą swojego pojazdu!

Warto zaznaczyć, że regeneracja pomp wtryskowych powinna zostać wykonana, jak najszybciej. Nieprawidłowe działanie układu może sprawić, że dojdzie do całkowitej awarii jednostki napędowej. Kiedy końcówka wtryskiwacza jest nieszczelna, dochodzi do sytuacji, w której do cylindra dostaje się paliwo w zbyt dużej ilości. W konsekwencji doprowadza to do wzrostu temperatury spalania, a także rozrzedzenia filmu olejowego. W ostateczności może dojść do uszkodzenia cylindra czy katalizatora. Warto wiedzieć, że regeneracja wtryskiwaczy rozpoczyna się od rozebrania pompy, weryfikacji zużytych części i wymiany oraz myciu poszczególnych elementów ultradźwiękami. W następnej kolejności, wykonuje się kasację luzów. Regeneracja wtryskiwaczy kończy się na testowaniu pracy pompy, która odbywa się na profesjonalnych stołach probierczych. Zaznaczmy, że naprawa pomp wtryskowych Common Rail wymaga zachowania najwyższych norm czystości ze względu na wrażliwość układu na zanieczyszczenia. Regeneracja pomp wtryskowych przeprowadzana w Diesel Serwis Mleczna Waniszewski, jest wykonywana przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Obszarem naszej działalności jest Dolny Śląsk. Diagnostyka i regeneracja pompowtryskiwaczy wymaga szczególnej uwagi. Postaw na sprawdzonych mechaników! Województwo dolnośląskie jest regionem, w którym mamy najwięcej Klientów. Jednak możemy pochwalić się również tym, że zaufało nam mnóstwo właścicieli pojazdów z silnikiem Diesla z innych regionów Polski. Regeneracja pomp – skorzystaj z naszych usług!

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top